Филмови

АРКАНЗАС – петок, 03 мај 2024 – 22:15

Арканзас е американски крими-трилер филм од 2020 година. Главните ликови во филмот Кајл и Свин немаат право на избор за тоа како ќе го живеат својот живот. Тие живеат според правилата  на кралот на дрогата од Арканзас по име Фрог. Кајл и Свин чекорат по “својот” пат кон врвот…но за нив врвот крие други планови. Кога договорот ќе тргне во погрешна насока, последиците се смртоносни. Но дали постои надеж за Кајн и Свин да се откажат од договорот и конечно да добијат право на избор?

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

МОЈОТ АНГЕЛ – недела, 16 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

СТРАСТ – сабота, 15 јуни 2024 – 22:55

Дејан Дејан

РАЈОТ НА ГОРБАЧОВ – сабота, 15 јуни 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе