Црвена линија

Црвена линија с4.е149, денеска во 16:15 (16 мај ’24)

Секојдневно сме сведоци на сообраќајни несреќи предизвикани од ниската сообраќајна култура кај сите учесници во сообраќајот: пешаци, велосипедисти, моторџии и возачи на најново електрични тротинети. Од МВР велат дека едуцираат и казнуваат, но дека свеста кај граѓаните тешко се менува.
Што може да се направи: поголеми казни, задолжителна едукација, повеќе полицајци или…?
Анкета: Дали треба да се полага за возење велосипед и електричен тротинет? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е170, денеска во 16:15 (17 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е169, денеска во 16:15 (14 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е168, денеска во 16:15 (13 јуни ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе