Филмови

СЕНКА НА ШПИОНОТ – недела, 12 мај 2024 – 22:15

Во сенката на Студената војна, писмото од Олег Пенковски, агент на Советскиот Сојуз, го добива МИ6 во кое се наведува загриженоста на Пенковски за безбедноста на светот и неговата вознемиреност за нуклеарна војна. Така, Емили Донован, агентка на ЦИА, дошла до агентот на МИ6, Дики Френкс, кој го регрутирал британскиот продавач Гревил Вајн да им биде шпион.

Базиран на неверојатната вистинска приказна.

Играат: Мераб Ниниџе, Рејчел Броснахан, Ангус Рајт, Бенедикт Камбербач

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе