win-win Емисии

Вин Вин 09.05.2024

Голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и дебакал на СДСМ, ДУИ е втората коалициска формација во парламентот.

Македонија доби прва жена Претседател. Убедливи резултати и силно свртување кон десно, како ќе изгледа новата архитектура на апсолутна власт, какви се перспективите на европскиот курс вечерва на Вин-Вин дебатираат Никола Тодоров, Гордан Георгиев и Висар Адеми.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе