win-win Емисии

Вин Вин 02.05.2024

Економската понуда на партиите изобилува со скапи илузии, слободни ветувања за зголемени трошења за студенти, пензионери, родилки, вработување на млади.

Никој не вели дека ќе зголемува даноци, буџетот тешко може да сервисира нов спектар државна подршка. Каде ќе најдат пари?

Вечерва во Вин-Вин анализираат универзитетските професори Дарко Лазаров и Абил Бауш.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе