Црвена линија

Црвена линија с4.е150, денеска во 16:15 (17 мај ’24)

Како и сè во државата така и здравството е партизирано до хигиеничарка.
Според пазарењето на партиите, се менуваат директорите ама бегаат и докторите.
Дали некогаш, за добро на пациентите, јавното здравство да стане партнер на приватното?
Потребни ли се темелни промени во фондот за здравство и целиот здравствен систем?
Анкета: Може ли да престане пазарењето во здравството? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е173, денеска во 16:15 (20 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е172, денеска во 16:15 (19 јуни ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е171, денеска во 16:15 (18 јуни ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе