Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Дуелот на идните второлигаши за Македонија ЃП

Фудбалерите на Македонија ЃП во последниот настап на домашен терен во текот на оваа сезона ја совладаа Брегалница со 2:1.

Овој дуел беше соочување на тимовите кои во новиот шампионат ќе бидат дел од второлигашката конкуренција бидејќи првенството го завршуваат на двете последни места.

Головите за домаќинот беа дело на Кит Ларсон во 63. и Самир Фазли во 72. минута, а стрелец на единствениот погодок за гостите од Штип беше Соломон Канформ во 90. минута.

ФОТО: Игор Паневски

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе