Вести Магазин

Млада инфлуенсерка од Тајланд стана баба на само 34 години

Ширил Линг, млада инфлуенсерка од Тајланд, стана баба во својата 34 година. Таа има пет деца од три брака од кои најстариот нејзин син стана родител исто како неа – на 17 години.

Ланг изјави дека никогаш не би ги охрабрила своите деца да станат млади родители, но дека, сепак, му дава подршка на својот син.

Остварувањето во улога на баба на 34 години отвори дебата на социјалните мрежи за остварувањето во улога на родител како млад. Дел ја подржуваа, додека дел ја критикуваа и навредуваа.

„Ти би можела да бидеш прабаба на 53 години. Мислам дека си лоша мајка, дали е во ред да се стане родител во незрели години“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Ширил Линг изјави дека не дава вниманите на лошите коментари.

Ширил Линг на својот инстаграм профил има 20.000 следбеници, а најголема популарност доби по улогата во сингапурската комедија „Девојките одат во војска“.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Тешко повреден работник на „Коридорот 8“, од слобода лишен труски државјанин

Дејан Дејан

Новата Влада да продолжи да го гради концептот на интеркултурализам

Дејан Дејан

Иљаз побара турскиот јазик да биде рамноправен, Мицевски го покани да биде дел од Владата

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе