Спорт Фудбал

Ливерпул пронајде замена за Салах и тоа во Њукасл

Иднината на Мохамед Салах во редовите на Ливерпул е неизвесна. Премиерлигашот веќе ја планира иднината и го идентификуваше Ентони Гордон од Њукасл како потенцијално ново засилување во нападот.

Младиот Англичанец игра одлична сезона во дресот на „црно-белите“. Во Премиерлигата на 34 натпревари има 10 голови и исто толку асистенции. Тој пристигна на „Сент Џејмс Парк“ во јануари 2023 година од Евертон за 43 милиони евра.

Њукасл сега го проценува на 100 милиони евра, па доколку Ливерпул сака да го доведе во своите редови ќе треба да го сруши клупскиот трансфер рекорд.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе