Спорт Фудбал

Официјално: Жиру го напушта Милан и продолжува во Лос Анџелес

Оливие Жиру по завршувањето на оваа сезона ќе си замине од редовите на Милан како слободен агент и ќе ја продолжи кариерата во МЛС-лигата во тимот на Лос Анџелес ФЦ.

Голгетерот три години го носи дресот на „росонерите“ и во првата сезона успеа да го освои трофејот во Серија А. На вкупно 130 натпревари во сите конкуренции, Жиру постигна 48 голови за Милан и подели 20 асистенции.

Претходно во кариерата играше и за Челси, Арсенал, Монпелје, Тур и Гренобл.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Одбојкарите безбедно слетаа во Скопје: Посилни сме од громовите

Дејан Дејан

Вардар потпиша со украински репрезентативец

Дејан Дејан

Барди дефинитивно нема да игра против Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе