Емисии Топ тема

„Топ тема“ (14.05.2024) Опортунизам за дома, со потенцијал за изолационизам од надвор

Од честитка на македонски од Макрон, до остри критики од семејството на Европските народни партии, на чија поддршка се повикуваше.
Опортунизам за дома, со потенцијал за изолационизам од надвор – кои се можните последици од сокрaтовскиот пристап на новата претседателка Гордана Силјановска Давкова?
Што ќе победи помеѓу изборната еуфорија, теоријата и реал-политиката?

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе