Емисии Код

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Прво обвинение за осомничените соучесници кои признаа вина за грабнувањето и убиствата на велешанецот Панче Жежовски и 14-годишната Вања Ѓорчевска, а посебно обвинение за првоосомничениот дека е директен извршител на убиствата Љупчо Палевски Палчо.

КОД дознава дека се очекува спојување на постапката во тек на судењето. Неизвесно е дали ќе има обвинителен акт за таткото на Вања, Александар Ѓорчевски и човекот што го возеше Палчо од Србија до Турција.

Дојде со плазма телевизор и пари, во КОД разговор со директорот на затворот во Шутка Филип Андов, за однесувањето и барањата на Палевски во притвор.

Андов во разговор за КОД открива што се носел Палевски во неговиот куфер

Во КОД и за мотивите за злосторствата. Можно е различни осомничени да имале различни мотиви.

Хронологија на бегството чиј крај треба да донесе одговори за ликвидациите на 14-годишната Вања Ѓорчевска и пензионерот Панче Жежовски.

Емисијата „Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски“ е емитувана на 19.05.2024.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе