Филмови

НИЧИЈА ЗЕМЈА-сабота, 18 мај 2024-22:15

Граничaрот Бил Грир и неговиот син Џексон патролираат кога Џексон случајно убива момче на мексикански имигрант. Бил се обидува да ја преземе вината, но тексашкиот ренџер Рамирез ја гледа лагата, поттикнувајќи го Џексон да избега на југ на коњ преку Рио Гранде за да стане гринго „нелегален имигрант“ во Мексико. Гонет од Тексас Ренџерс и мексиканските сојузници, Џексон патува низ пустини и планини за да бара прошка од одмаздољубивиот татко на мртвото момче, додека се вљубува во земјата што ја научиле да ја мрази.

Модерен вестерн инспириран од реалните области на „ничија земја“ долж границата меѓу Тексас и Мексико.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе