Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Ракометарките на Ѓорче Петров ја освоија двојната круна

По триумфот од 36:24 во дуелот против Чаир, ракометарките на Ѓорче Петров ја освоија двојната круна на домашната сцена.

По освоената титула во националниот шампионат, тимот предводен од Симе Симовски стигна и до пехарот во Купот со што ја заокружи доминацијата во женскиот ракомет кај нас.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе