Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Галевски го донесе првиот трофеј за Алкалоид

Ракометарите на Алкалоид триумфираа во Купот на Македонија откако по подобро изведување на удари од седум метри го совладаа тимот на Еурофарм Пелистер.

Херој на составот од Автокоманда повторно беше младиот голман Иван Галевски кој беше брилијантен во пенал серијата и со два одбранети удари му донесе историски триумф на својот клуб.

Конечниот резултат по изведувањето на седмерците беше 25:23, а по 60 минути игра двата тима постигнаа по 22 погодоци.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Иџе славеше во Германија: Прва победа во Ферари сезонава

Desk

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе