Промо тв Серии

ЈУГ – мини серија

Инспекторот Умберто е човек кој е разочаран од светот и не верува во иднината на човештвото. Тој, заедно со неговата соработничка Алис, се повикани на увид на брод бидејќи од реката Тагус се извлечени безживотни тела на две млади девојки. Причината за нивната смрт не е позната. Дали се убиени или станува збор за самоуство? Дали се поврзани меѓусебе. Која е тајната што ја крие реката Тагус?

Актерите преку неколку случувања ни ја доближуваат кризната ситуација и не потсетуваат на овие тешки времиња за Португалија кои произлегуваат од кризата на еден систем.

Поделената приказна и начинот на кој овие два света се судираат толку совршено, го прават оваа сторија незаборавна. Фотографијата е со кавлитет подобар од се што е направено дотогаш во Португалија.

Португалска мини-серија со филмски квалитет во девет продолженија.

Не пропуштајте!

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

БАТИСТ- сериски филм

Дејан Дејан

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – сериски филм – понеделник до петок -13:40

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе