Емисии Топ тема

Топ тема (20.05.2024): ДУИ со обвинувања за изборен инженеринг, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по плус пратеник во петката

Две прегласувања со потенцијал за значајна промена на силите во парламентот. Кој што добива, а што губи? – Зошто се политизира повтореното гласање на избирачки места во изборните единици пет и шест.
Во „Топ тема“ вечерва дебатираат Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ, Валентин Груевски од ЛДП, Наим Бајрами од Европски фронт и Блерим Сејдиу од коалиција „Вреди“.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Дејан Дејан

Топ Тема интервју со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски 19.06.2024

Дејан Дејан

„Топ тема“ (18.06.2024): Укинување на економските директори и спојување на Клинички центар

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе