Спорт Фудбал

ФОТО галерија: Шкендија со победа го потврди второто место во првенството

Во последниот натпревар од шампионатот на Македонија, фудбалерите на Шкендија како гости го совладаа Работнички со 2:0 и ја потврдија втората позиција на табелата.

Првиот погодок на мечот беше дело на Ендрит Красниќи во 34. минута додека вториот гол го постигна Алмир Аганспахиќ во 71. минута.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Холандија и Франција први играа натпревар без голови

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Дејан Дејан

Еурофарм Пелистер следната сезона ќе биде дел од ракометната елита

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе