Категорија : Останато

Останато Спорт

Европското првенство во Рим собори неколку рекорди

Дејан Дејан
Европската атлетска федерација објави дека континенталното првенство што неодамна заврши во Рим собори неколку рекорди. Во првичните резултати од анализата се потенцира дека за шесте...
Останато Спорт

Таеквондистката Рељиќ ја доби единствената покана од ИОК за настап на Олимписките игри во Париз 2024

Desk
Милијана Рељиќ ќе биде вториот македонски претставник на Олимписките игри во Париз по Дарио Иваноски. Таеквондистката ја доби единствената покана од Интернационалниот олимписки комитет за...
Останато Спорт

ФОТО галерија: Дуплантис без светски, но со рекорд на шампионатите

Дејан Дејан
Еден од најдобрите атлетичари на денешницата Арманд Дуплантис ја продолжи доминацијата во скок со стап. Тој на Олимпискиот стадион во Рим го одбрани златото од...
Останато Спорт

Ивановски заминува на тренинг камп до почетокот на ЛОИ Париз 2024

Desk
Најдобриот македонски атлетичар Дарио Ивановски по настапот на Европското првенство во Рим, сега целосно се фокусира на подготовка за Олимписките игри во Париз. Ивановски во...
Останато Спорт

ФОТО галерија: Второ европско злато за Ашер Смит

Дејан Дејан
На третиот ден од Европското првенство во атлетика на програмата беа девет финални дисциплини. Во претпладневната програма се одржаа полумаратонските трки во двете конкуренции, а...
Останато Спорт

ФОТО галерија: Ивановски низ улиците на Рим до македонски рекорд на Олимпико

Дејан Дејан
На Европското првенство во атлетика Дарио Ивановски настапи во полумаратонската трка која jа заврши со нов македонски рекорд. Тој на целта пристигна со време од...
Останато Спорт

ФОТО: Војтуник сама против сите на патеката

Дејан Дејан
Првиот ден на Европското првенство во атлетика што се одржува во Рим очигледно дека беше предодредено за бизарни ситуации. По неверојатната завршница во трката одење...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе