Категорија : ХоризонТелма-Подкаст

Економија ХоризонТелма-Подкаст

ХоризонТелма: Дали граѓаните може да ги победат на суд трговските картели за неконтролирано поскапување

Дејан Дејан
Многу тешко е за докажување дали поради картелско здружување на трговците, со повисоки цени на производите се оштетени граѓаните, изјави Татјана Тасевска од Организацијата на...
ХоризонТелма-Подкаст

ХоризонТелма: За висината на цените по укинувањето на Гарантирана цена со Татјана Тасевска од Организација на потрошувачи

Дејан Дејан
Граѓаните најмногу се жалат на покачени цени на млеко и млечни производи. Трговците побрзо ги извадија ознаките за гарантирани цени кои со денови не можеа...
Емисии ХоризонТелма-Подкаст

Рагби во Македонија- ХоризонТелма Подкаст С-01 ЕП.001

Дејан Дејан
Рагбито во Македонија е спорт кој е на самиот почеток. Зборуваме за ентузијазмот на малкумината кои се занимаваат со овој спорт, засега само на аматерско...
Емисии Не пропуштајте ХоризонТелма-Подкаст

ХоризонТелма -Подкаст

Дејан Дејан
Добре дојдовте во ХоризонТелма, Вашиот и нашиот дигитален простор за возбудлива комбинација на спортови, вести, забава, мода, технологија, само-подобрување и здравје! Придружете ни се за...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе