Холандија до бронзата на Европското првенство

Со победата од 24:20 во дуелот против Романија, репрезентацијата на Холандија го освои бронзениот медал на 13-тото Европско првенство во ракомет во женска конкуренција. Ослабената Романија, која играше без првата...

Вјахирева најдобра ракометарка на ЕП во Франција

Во пресрет на завршните натпревари на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција објавени се имињата на најдобрите на шампионатот. Првата ѕвезда во рускиот тим Ана Вјахирева заслужено го освои...

Почнува разврската на ЕП во ракомет директни преноси на Телма

На Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Франција на програмата се полуфиналните мечеви кои ќе можете да ги следите низ директни преноси на на Телма....

Полуфиналните и финалните дуели на ЕП во ракомет директно на Телма

По исцрпувачките настапи во последното коло од главната рунда на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција утре е слободен ден и шест селекции ќе се преселат во Париз каде...

Познати полуфиналните двојки на ЕП во ракомет

По одигрувањето на последното коло во главната рунда познати се полуфиналните двојки на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Франција. По триумфот над Германија со...

Романките во полуфинале, тешка повреда на Неагу

Во последниот настап во главната рунда од Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Франција, репрезентацијата на Романија е совладана од Унгарија со 31:29, но благодарение...

Борба за три места во полуфиналето на ЕП по ракомет

На Европското првенство во ракомет во женска конкуренција што се одржува во Франција денеска се играат последните натпревари од главната рунда. Освен селекцијата на Русија која на коло пред крајот...

Норвешка ја декласираше Холандија, неизвесна борба за полуфинале

Денеска се комплетираше второто коло од втората група во главната фаза на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција. По денешните резултати борбата за двете први места кои водат во...

Соседското дерби на Европското првенство за Црна Гора

Во вториот натпревар од денешната програма на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција, Црна Гора ја совлада Србија со 28:27 и остана во трката за пласман во полуфиналето, но...

Русинките се пласираа во полуфиналето на ЕП во ракомет

По победата од 32:21 во дуелот против Данска, репрезентацијата на Русија се пласираше во полуфиналето на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција. Русинките предводени од Ана Вјахирева која постигна...