Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Со натпреварите од третото коло се заокружи првата фаза од Светското јуниорско првенство во ракомет во женска конкуренција.

Шеснаесет репрезентации меѓу кои и Македонија се дел од Главната рунда по која најдобрите два национални тима од секоја група обезбедуваат пласман во четвртфиналето.

Македонија е дел од групата во која се уште селекциите на Португалија и Црна Гора со кои се среќаваме в понеделник и вторник.

Како и во првиот дел Македонија натпреварите ги игра во арената Борис Трајковски.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе