Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Исланѓанките пресилни за нашите ракометни надежи

Македонската женска ракометна репрезентација во второто коло од Светскиот јуниорски шампионат го доживеа првиот пораз.

Нашите надежи и покрај одличната игра во првиот дел, по очајниот настап во продолжението од средбата беа совладани од Исланд со 29:17.

Утре од 20:15 го играме решавачкиот дуел за пласман во следната фаза, а противник ни е репрезентацијата на Ангола.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Desk

ФОТО галерија: Шкендија немоќна против ерменскиот Ноа

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Струга ТЛ повторно рамноправна со фаворизираниот противник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе