Ракомет Спорт

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Македонската женска ракометна репрезентација триумфираше во дуелот против Ангола со 28:24 и го продолжи настапот во втората фаза од Светското јуниорско првенство што се одржува во Скопје.

Нашите ракометни надежи во главната рунда од шампионатот ќе се соочат со селекциите на Португалија и Црна Гора.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пет милијарди луѓе го следеле Евро 2024

Дејан Дејан

Македонските клубови ги добија противниците во ЕХФ натпреварувањата

Дејан Дејан

Саутгејт се повлече од селекторската функција

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе