Скопје освои важни три бода за опстанок

Скопје оствари важна победа во борбата за опстанок откако го совлада Шкупи во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига и му го расипа дебито на клупата...

ПМФЛ: ПОБЕДИ НА ВАРДАР И ШКЕНДИЈА

Минимални победи за освојување на три бода,остварија попладнево најдобрите два тима во домашниот Прволигашки фудбал.Вардар со 1-0 и голот на Блажевски во 23 минута ја победи Ренова.Со еден гол во...

Ристовски и Спортинг на мегдан со Атлетико Мадрид

Најголемите фаворити за освојување на трофејот во Лигата на Европа, Арсенал и Атлетико Мадрид се избегнаа во четвртфиналето, па можеби овие два тима ќе ги гледаме во големото финале во...

Реприза од Кардиф: Реал Мадрид го доби Јувентус во четвртфиналето

Реал Мадрид и Јувентус во четвртфиналето ќе одиграат реприза на ланското финале во Кардиф. Ждрепката сакаше во оваа фаза од натпреварувањето да се сретнат ланските финалисти. Минатиот мај „кралевите“ славеа...

Челси на „Камп Ноу“ сака да се повтори 2012 година

Барселона и Челси низ годините одиграа неколку фантастично интересни и драматични дуели во нокаут-фазата од Лигата на шампиони. Вечерва на ревашнот на „Камп Ноу“ предноста ја имаат „каталонците“ поради ремито...

Шкендија ремизираше со Ренова, Пелистер со предност против А. Пандев

Шкендија како домаќин одигра 1-1 против градскиот ривал Ренова во рамки на првиот полуфинален натпревар во Купот на Македонија. „Гипсарите“ се покажаа како цврст противник за фаворитот и први го...

Венус подобра од Серена во 3.коло на Индијан Велс

Венус Вилијамс го скрати кам-бекот на тениските терени на нејзината сестра Серена, откако ја совлада во третата рунда на мастерсот во Индијан Велс. Постарата сестра Вилијамс славеше со 2-0 по...

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито без голови беше џек-пот за премиерлигашот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на...

Познати полуфиналните двојки во Купот

Во просториите на ФФМ денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија. Актуелниот освојувач и бранител на трофејот, Пелистер, ќе излезе против Академија Пандев, додека во вториот полуфинален меч...

Ангеловски нема да експериментира, со проверени сили на тест средбите во Анталија

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го направи изборот за претстојните контролни средби против Финска и Азербејџан што ќе се одиграат во Анталија. Без да експериментира ги повика играчите...