„Светците“ го буткаат Реал Мадрид европскиот престол

Повредата на Нејмар, кој ќе биде надвор од терените до крајот на сезоната, сигурно е голем хендикеп за ПСЖ во пресрет на реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите, но...

Потврдено: Астори почнал од срцев удар

Италијанските власти по направената обдукција денеска објавија дека причината за смртта на Астори е срцев удар. Фиорентина и Калјари ги повлекоа од употреба дресовите со број 13 во чест на...

Силекс го доби подмладениот Вардар

Силекс славеше на гостински терен кај Вардар со 3:2 во дербито на 22 коло од Првата македонска фудбалска лига. Поради бојкот кон ФФМ за одлуката да не ја казни Шкендија за...

Шкендија: Не прекршивме никакво правило на ФФМ

Шкендија реагираше во јавноста и побара од Фудбалската федерација на Македонија да ги отфрли жалбите на Академија Пандев и Вардар. Тетовци сметаат дека не ги прекршиле правилата на ФФМ за...

Работнички подобар од градскиот ривал Вардар

Работнички го доби 61. градско дерби против Вардар со 2:1, во првиот натпревар од 21. коло во Првата македонска фудбалска лига. „Роматичарите“ на самиот старт постигна два гола, преку Себастијан...

ЛЕ: МИЛАН И АРСЕНАЛ ЌЕ СЕ СУДРАТ ВО 1/8 ФИНАЛЕТО

Во Нион седиштето на Уефа, денеска беа извлечени двојките за вториот круг од фазата на елиминации во Лига Европа.Како најатраkтивна двојка ждрепката ги одреди гигантите Милан и Арсенал.За другите 7...

Евроголот на Фелипе го спаси Вардар против Шкендија

Вардар и Шкендија одиграа реми 1-1 во првиот натпревар од четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија. Со овој резултат заврши и првиот нивни меѓусебен дуел во првенството, што се одигра...

Без победник на дербито во Тетово

Шкендија и Вардар ремизираа на дерби од 19. коло со кое продолжи шампионатот во Првата македонска фудбалска лига. Резултати 19. коло: Шкендија - Вардар 1:1 Шкупи - Академија Пандев 5:2...

Муслиу од Вардар во Приштина, па заврши во Шкендија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Висар Муслиу во пролетниот дел од сезоната ќе го носи дресот на тетовска Шкендија. Младиот стопер минатото лето потпиша тригодишен договор со Вардар во кој играше стандардно...

Барселона го прегази Реал на 175. „Ел Класико“

Барселона го доби „Ел Класико“ во Мадрид со убедлив триумф над Реал од 3:0 во 16 коло од шпанската Ла Лига. На Сантијаго Бернабе 175 меч беше решен во второто...