КОСТОВ СЕ РАЗДЕЛИ СО РЕНОВА,МЕГЛЕНСКИ НА КЛУПАТА КАЈ ПОБЕДА

На два дена пред реванш натпреварите од домашниот фудбалски Куп,екипата на Ренова остана без тренер,откако Влатко Костов поднесе оставка.Привремено, прволигашот од Тетово ќе го водат помошниците на Костов,Аргон Мемеди и...

ЛШ: ЛИВЕРПУЛ И БАРСЕЛОНА СО ПРЕДНОСТ НА РЕВАНШИТЕ

[caption id="attachment_8948" align="alignnone" width="540"] Ливерпул и Барселона им се приклучина Реал Мадрид и на Баерн кои први обезбедија предност во четврфиналето од елитната фудбалска Лига на Уефа.Синоќа на Енфилд,Ливерпул со...

Премиерлигашко дерби во ЛШ, Рома се надева на чудо во Барселона (ВИДЕО)

Вечерва Барселона ја пречекува Рома во рамки на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони. „Римјаните“ немаат убави сеќавања од последното гостување на „Камп Ноу“, бидејќи пред две сезони...

Вечното дерби без голови: Пелистер се одбрани против Вардар

Фаворитите Шкендија и Вардар денеска не ги оправдаа епитетите против Скопје, односно Пелистер, откако и двата тима одиграа реми без голови. На вечното македонско дерби во Битола, „црвено-црните“ доминираа, имаа...

Дебитираше за Англија, па дедо му доби 17.000 фунти во обложувалница

Луис Кук синоќа дебитираше во дресот на фудбалската репрезентација на Англија во ремито од 1-1 против Италија на „Вембли“. Неговиот дедо Тревор, пред три години уплатил 500 фунти во обложувалница...

Лацио измамен од хакери за два милиони евра

Италијанскиот клуб Лацио беше цел на измама на хакери и останаа без два милиони евра. Калчолигашот преку електронска пошта добил порака од холандскиот клуб Феенорд за уплата на последната рата...

ФФМ закажа нов термин за одигрување на комплетното 25. коло

Комисијата за натпреварувања при Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) одлучи натпреварите од 25-то коло од Првата лига, кои беа предведени да се играат во четврток, да ги префрли за во...

ОДЛОЖЕНО ДЕРБИТО ПЕЛИСТЕР-ВАРДАР

По барање на актуелниот шампион Вардар,вечното дерби во македонскиот фудбал меѓу екипите на Пелистер и Вардар што беше предвидено да се игра в четврток е одложено.Вардар посочи дека има голем...

МЛАДИНЦИТЕ ПОРАЗЕНИ ОД РУСИЈА

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ДО 21 Г. МАКЕДОНИЈА – РУСИЈА 3-4 Македонската селекција за играчи до 21 година не успеа да ја прекине серијата порази во квалификациите за ЕП во Италија.Денеска...

Фудбалерите од денеска комплетни во Анталија

Македонската фудбалска репрезентација се комплетира пред двата пријателски натпревари со Финска и Азербејџан, што ќе ги одигра во Анталија, Турција. Официјално собирот започна вчера, а на нашиот национален тим денеска...