Категорија : Балкан

Балкан Вести Свет Топ вести

(видео)Убиени шест лица – крвава пресметка попладнево во Атина

Дејан Дејан
Шест лица се убиени попладнево во престрелка во населбата Артемида во Атина. Според првичните информации, станува збор за пресметка на подземјето, освета и „расчистување на...
Балкан Вести

На српскиот актер Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Шенген-зоната, предизвикал инциденти со своето куче, па беше трипати казнет од сплитската полиција

Дејан Дејан
Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ, кој направи пет прекршоци во изминатите два дена во Сплит, доби едногодишна забрана за влез и престој во Европската економска зона,...
Балкан Вести Најважни

(ВИДЕО): Во судир на автобус со автомобил крај Евзони четворица го загубија животот, над 40 повредени, возачот на автомобилот заспал зад волан

Дејан Дејан
На само 25км од граничниот премин Богородица, на грчка страна утринава во тешка сообраќајна несреќа животот го загубија 4 лица а над 40 се повредени....
Балкан Вести Македонија

Маричиќ за „Пондики“: Место на тоа „кој е посилен“, дијалогот со Бугарија треба да се заснова на европските вредности и принципи

Дејан Дејан
Прашањето со Бугарија треба да се реши од перспектива на европските вредности и принципи. Нагласувам дека е неопходен дијалог кој се заснова на европските вредности...
Балкан Вести Македонија

Лидерите на земјите-учеснички на Процесот Брдо-Бриони утре на состанок во Скопје, ќе ги пречека претседателот Пендаровски

Дејан Дејан
Претседателот Стево Пендаровски, утре во Скопје ќе биде домаќин на состанокот на лидерите на земјите учеснички од Процесот Брдо-Бриони. На состанокот, како што е најавено,...
Балкан Вести

Бројот на мртви во грчкиот регион Тесалија се искачи на 15 – цели села исчезнати од лицето на земјата по бурата „Даниел“

Дејан Дејан
Бројот на загинатите од поплавите кои потопија цели села и реони достигна петнаесет. Телото кое беше лоцирано од крајбрежната стража во заливот Пагаситикос му припаѓа...
Балкан Вести

Жителите на 35 села во грчката област Тесалија во состојба на готовност поради опасност од излевање на реката Пиниос

Дејан Дејан
До жителите на 35 населени места во околината на Лариса, во грчката област Тесалија, преку порака од бројот 112 за итни случаи попладнево беше побарано...
Балкан Вести Наука и здравје Топ вести

Ковид – 19 се шири низ регионот, кај нас засега стабилно

Дејан Дејан
Во Албанија случаите на коронавирус секојдневно се зголемуваат, односно се зголемува инциденцата на зараза, при што на некои од заразените им е потребна хоспитализација, потврдуваат...
Балкан Вести

Спасени 25 нелегални мигранти во опожарена шума во грчката област Еврос

Дејан Дејан
Во акција на пожарникарите во шумски дел зафатен од пожарот во областа Еврос во североисточниот дел на Грција спасени се 25 нелегални мигранти, објавија грчките...
Балкан Вести Топ вести

Страшна експлозија во Смедерево – разнесен кат од зграда, најмалку еден загинат

Дејан Дејан
Најмалку едно лице загина, а две се повредени во експлозија во зграда во центарот на Смедерево, јавуваат српските медиуми. Експлозијата се слушнала и на периферијата...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе