Таг : izbori vo Makedonija 2024

Вести Избори 2024 Македонија

ВИДЕО: Што мислат за истополовите бракови, дали црквата треба да плаќа данок и колку партиските лидери им се шефови и им „бркаат“ гласови- Пендаровски и Силјановска во Претседателската дебата на Телма

Дејан Дејан
Најинтересните ставови за најинтересните прашања од Претседателската дебата на Телма. За истополовите бракови и Стево Пендаровски и Гордана Силјановска имаат слични ставови.   View this...
Вести Избори 2024 Македонија Најважни

Почна транспортот на гласачки ливчиња

Дејан Дејан
Вкупно 1.814.000 гласачки ливчиња со имињата на 7-мината кандидати за претседателските избори беа спакувани во картонски кутии со заштитен печат. Вработените во битолската печатница „Киро...
Вести Избори 2024 Македонија

Парламентарни избори 2024 – изборна хроника 19.04.2024

Дејан Дејан
СДСМ се измеќари на ДУИ, а голобрадите момчиња од семејството на Али Ахмети купуваат фирми за милиони и се возат со луксузни завтомобили, меѓу кои...
Вести Македонија

ДУИ со нова фарса, си играа дистописко еднопартиско Собрание – Груби тврди дека тоа е нивен коалициски парламент и програма

Дејан Дејан
Како во научно фантастичниот жанр дистопија, ДУИ направи фарса во хотелска сала и формираше еднопартиско Собрание. Во него, на 120-те позиции за пратеници имаше претставници...
Вести Македонија Претседателски избори 2024

(видео)Претседателски избори 2024 – хроника 16.04.2024

Дејан Дејан
Мораме да си ја земеме судбината во свои раце и да ја направиме земјата повторно горда, порача од Валандово кандидатката за претседателка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана...
Вести Македонија

Изборна хроника за 06.04.2024.

Дејан Дејан
Движењето “ЗНАМ” го продолжува претседателскиот карван во Валандово, Богданци, Дојран и Гевгелија. Кандидатот за претседател, Максим Димитриевски, вели дека има план како да се забрзаат...
Вести Македонија Најважни

Европска иднина на државата, силни институции, заложби за сите граѓани – претседателските кандидати на стартот на кампањата

Дејан Дејан
Заложби за европска иднина на државата, со ветувања за функционални институции со делегирање на професионални кадри. Сите кандидати за претседатели дека на функцијата ќе бидат...
Вести Македонија Топ вести

Таравари: Имаме џентлменски договор со Ахмети за уставните измени

Дејан Дејан
Кандидатот за претседател од коалицијата Вреди, Арбен Таравари вечерва во „Претседателската дебата“ на ТВ21 порача дека имаат џентлменски договор. Според него, ВРЕДИ и ДУИ не...
Вести Македонија

Митинзите го кројат сообраќајниот режим во Скопје- „Илинденска“ пред Влада е затворена од вчера

Дејан Дејан
Секторот за внатрешни работи Скопје упатува апел до граѓаните да ги почитуваат наредбите издадени од страна на службениците на МВР, поради подготовки за претседателските избори...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе