МЗТ против Мега ја бара последната „сламка“ за спас во АБА-лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва од 20 часот и гостуваат на екипата на Мега Бемакс во рамки на 18.коло во АБА-лигата. Овој натпревар е од голема важност за македонскиот првак,...

МЗТ Скопје одново не издржа во финишот, ФМП замина со двата бода

МЗТ Скопје го доживеа 11 пораз во кошаркарската АБА лига. Синоќа во Спортскиот центар Јане Сандански загуби од ФМП со 72:65 во 13 коло од Регионалното натпреварување. Иако беше во...

Македонија без странци во претквалификациите

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков денеска во СЦ „Јане Сандански“ прозиваше на првиот тренинг во пресрет на претквалификацискиот циклус за ЕП 2021, на кој се појавија 15 репрезентативци: Војдан...