Документарни

СКОК – петок, 03 мај 2024 – 16:15

Во 1970 година, Симас Кудирка литванскиот морнар скокна од својот  брод и се упати кон американска крајбрежна стража, барајќи азил. Неговиот скок за слобода предизвика хаотична серија настани. Тој создаде арена за најголемите политички препукувања за време на студената војна.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ВО МЕТА МОЗОКОТ НА МАРК ЦУКЕНБЕРГ – вторник, 21 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Абрамович, олигарх во сенката на Путин – документарен филм – недела, 12 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

ТИБЕТ, ПАТОТ НА МУДРОСТА – сабота, 04 мај 2024 – 19:15 (1ДЕЛ) / недела, 05 мај 2024-19:15 (2ДЕЛ)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе