Не пропуштајте Промо тв Серии

ФИРМАТА – сериски филм – НАСКОРО

„Фирмата“ е драмска серија заснована на најпродаваниот роман на Џон Гришам.
Серијата која ја продолжува приказната за адвокатот Мичел МекДир, кој како млад соработник, 10 години претходно, ја срушил престижната адвокатска канцеларија во Мемфис на Бендини, Ламберт & Лок, која работела за мафијата во Чикаго.

По тешка деценија, која вклучувала престој во Федералната програма за заштита на сведоци, МекДир и неговото семејство сега излегуваат од изолација за да ги вратат своите животи и својата иднина. Основаат своја адвокатска канцеларија и продолжуваат со работа, но наскоро ќе увидат дека опасностите од минатото сè уште демнат и новите закани се насекаде.

 

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

СИНА МЕСЕЧИНА – сериски филм – од понеделник до петок во 20:20

Дејан Дејан

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе