Промо тв Серии

НЕЧИСТА КРВ

Серијата е историска драма во десет продолженија која опфаќа период од 40 години од 19 век и се одвива на раскрсницата на падот на Отоманската империја и навлегувањето на модерното време. Тоа беше време на политички промени, кога богатите семејства им отстапија место на финансиски засилени членови на пониската класа. Оваа транзиција беше обележана со постојана борба меѓу старото и новото, богатите и сиромашните, поединци и општеството во кое живеат.

Преку претставување на три генерации, серијата НЕЧИСТА КРВ раскажува за финансискиот, моралниот и физичкиот пад на една семејна лоза. Тоа е приказната за ширењето на нечиста крв низ семејството што го предизвикало неговиот конечен пад.

Според делата на Бора Станковиќ.

Улоги: Драган Бјелогрлиќ, Катарина Радивојевиќ, Анѓела Јовановиќ, Драган Миќановиќ, Леон Лучев, Љубомир Бандовиќ, Сара Сандева, Нела Михаиловиќ, Феѓа Штукан, Дејан Буќин, Вучиќ Перовиќ, Драган Жаковиќ, Милчавиќ, Нела Недим Незировиќ, Марко Грабеж.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

СИНА МЕСЕЧИНА – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

ГОМОРА – прва сезона – од понеделник до четврток – 22:15

Дејан Дејан

ЈУГ – мини серија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе