Категорија : Ракомет

Ракомет Спорт

ВАРДАР НА 29.08 ГО ПРЕЧЕКУВА НЕКСЕ,Ф4 ВО ЗАДАР ОД 04-06.09.2020

Дејан Дејан
Деветто издание на Сеха лигата финишира во Задар на почетокот од септември.Поради пандемијата на Корона вирусот,Фајнл форот беше поместен од првичниот термин во април.Засега две...
Ракомет Спорт

Познати се групите во ракометната Супер лига за сезоната 2020/2021

Дејан Дејан
Во Ракометната федерација на Македонија денеска беше извршена ждрепката за групите во машката Суперлига за новата сезона. Ќе се игра во нов формат поради проширувањето...
Ракомет Спорт

Вардар сезоната ја отвора против Мешков Брест

Дејан Дејан
Европската ракометна федерација го објави распоредот на натпреварите во првата фаза од Лигата на шампионите. Сезоната почнува на 16 септември, а во првото коло Вардар...
Ракомет Спорт

Е.ПЕЛИСТЕР ДИРЕКТНО ВО ГРУПИТЕ,КВАЛИФИКАЦИИ ЗА МЕТАЛУРГ И БУТЕЛ

Дејан Дејан
ЕХФ  ги објави  насоките за сезоната во Европската лига.Во новоформираното  клупско натпреварување што е трансформација на Купот на ЕХФ,12 екипи меѓу кои и Еурофарм Пелистер, ...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе