Категорија : Ракомет

Ракомет Спорт

Талески една сезона во Вардар, Георгиевски до 2022 година

Дејан Дејан
ракометниот клуб вардар денеска ги официјализираше трансферите на македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Филип Талески. Од поодамна беше јасно дека Георгиевски и Талески ќе го...
Ракомет Спорт

ИХФ ја разочара цела Македонија: Ракометарите нема да играат на СП во Египет

Дејан Дејан
Македонската ракометна репрезентација нема да учествува на Светското првенство во Египет идната година во јануари, откако Интернационалната ракометна федерација одлучи да не ни додели вајлд-карта...
Ракомет Спорт

Македонската репрезентативка Ливриниќ позитивна на ковид-19

Дејан Дејан
Македонската ракометна репрезентативка Eлена Ливриниќ, која игра за романската екипа Глорија Бузау е позитивна на коронавирус, објавуваат тамошните медиуми. Во понеделникот во Романија биле направени...
Ракомет Спорт

Ракометарките ги добија противничките во претквалификациите за СП

Дејан Дејан
Македонската женска ракометна репрезентација ги доби противничките во претквалификациите за настап на Светскиот шампионат што ќе се одржи следната година во Шпанија. Нашата селекција ќе...
Ракомет Спорт

Гаџа парафираше за Вардар на две сезони, Векиќ до 2024 година

Дејан Дејан
Вардар идната сезона ќе има значително поинаков тим од претходната, поради многуте заминувања, но исто така и многуте нови играчи. Македонскиот тим денеска официјално ги...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе