РИСТОВСКИ И ГЕОРГИЕВСКИ СЕ ПРИКЛУЧИЈА КОН РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Македонската машка  ракометна селекција се доближува до бројката од 21 играч  кои селекторот Раул Гонзалес ги повика во тимот за  подготовките  пред   ЕП во Хрватска.Гарсија Парондо,помошникот на Гонзалес веќе неколку...

Борозан повреден во сообраќајка – неизвесен за настап на ЕП во Хрватска

Ракометарот на Вардар, Вуко Борозан, синоќа имал сообраќајна несреќа, но за среќа поминал без сериозни повреди, објавија црногорските медиуми. Голема е веројатноста ракометарот да го пропушти претстојното Европско првенство во...

ЛШ: Нов пораз на Металург

Металург   нанижа три   порази по ред кои го отпишаа  од борба за 2.место во групата Д од ЛШ.Македонскиот вицепрвак  загуби на гостувањето кај Бешикташ  со 32-29 играјки променливо во двете...