Категорија : Борба против Лажни вести

Борба против Лажни вести

Што е дезинформација?

Дејан Дејан
Дезинформацијата во основа неточно информира. Станува збор за грешка или незнаење на факти при претставување на определена вест или информација поради што содржината (веста) се...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе