Документарни Филмови

АГЕНТ-КРТ – петок, 21 јуни 2024 – 19:15

Кога ќерката ќе се загрижи за благосостојбата на нејзината мајка во пензионерски дом, приватниот истражувач Ромуло го ангажира Серѓо, 83-годишен маж кој станува нов жител старечкиот домот со задача да го информира за се што се случува внатаре. Агентот-крт се бори да ја балансира својата задача и да биде сè повеќе вклучен во животот на жителите на домот.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ВОДИЧ ЗА ЉУБОВ И БОРБА ПРОТИВ КАПИТАЛИЗМОТ – четврток, 25 јули 2024 – 19:15

Дејан Дејан

МАЛА ПАЛЕСТИНА – вторник, 23 јули 2024 – 19:15

Дејан Дејан

ЛАВОВСКА БОРБА – недела, 28 јули 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе