Останато Спорт

ФОТО галерија: Радост, тага, солзи, мешани емоции на тартанот на Олимпико во Рим

На Европското првенство во атлетика што се одржа во Рим беа поделени 48 комплети на медали во машка и женска конкуренција.

Дел од освојувачите на трофеите за прв пат прославија медал на едно големо натпреварување што е посебен момент во кариерата на еден спортист.

Во Рим имаше атлетичари кои ја продолжуваат доминацијата во своите дисциплини и очекувано ја збогатија колекцијата на медалите од континенталните шампионати.

Некои од учесниците за жал потфрлија и забележаа резултат под очекувањата, сопствени или на навивачите.

Во шест дена емоциите на борилиштата беа измешани од еуфорија до големо разочарување ова е дел од приказната на Европското првенство во атлетика.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пет милијарди луѓе го следеле Евро 2024

Дејан Дејан

Македонските клубови ги добија противниците во ЕХФ натпреварувањата

Дејан Дејан

Саутгејт се повлече од селекторската функција

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе