Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Арбен Таравари 09.04.2024

Со едноставен слоган „Таравари за претседател“ докторот Арбен Таравари влезе во трката за иден шеф на државата.

Неколку уставни измени, длабинска реформа на правосудството, но и јакнење на одбранбените и безбедносните капацитети на државата се дел од неговата програма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе