Промо тв Серии

ПЕТ – играна серија

Пет млади жени се протагонистки на оваа серија со криминален заговор. По многу години, сплет на околности, ги стави пријателките од детството во центар на пресметката на криминалните кланови. Животот што го живееле пред тоа не ги подготвил за она што требало да им се случи. Пред нив, од другата страна на законот, во некои луди претходни години, беа нивните браќа, татковци, дечковци, сопрузи… Тие останаа без нив и кога поверуваа дека времето поминало, се случи нешто по што не можеа веќе да останат настрана. Не беа подготвени, грижата за децата, лојалноста кон младешкото пријателство и женската интуиција, ќе ги направи опасни и непредвидливи противници какви што никој не очекувал на криминалната сцена. Скоро како суперхерои, знаат да победат дури и ако се послаби.

Сценарио: Страхиња Радетиќ и Балша Ѓого

Режија: Балша Ѓого

Главните улоги ги толкуваат: Јелена Ѓокиќ, Христина Поповиќ, Марија Каран, Гала Виденовиќ и Милена Радуловиќ.

Други улоги: Јован Лола Савиќ, Небојша Дугалиќ, Бојан Димитријевиќ, Никола Ѓуричко, Жарко Лаушевиќ, Виктор Савиќ, Миодраг Драгичевиќ, Никола Којо, Марко Гиздавиќ и Вук Ѓукелиќ.

Играат: Светозар Цветковиќ, Марко Николиќ, Радован Вујовиќ, Игор Бенчина, Небојша Глоговац, Горица Поповиќ, Цвијета Месиќ, Рада Ѓуричин, Ивана Поповиќ, Никола Ристановски, Славко Лабовиќ, Небојша Глоговац, С. Ќустиќ, Маја Шуша , Ненад Стојменовиќ, Нина Јанковиќ…

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

БАПТИСТ- сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

РУДНИЦИ НА СТРАСТА – НАСКОРО

Дејан Дејан

НИШТО ВАЖНО – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе