Вести Код Македонија

КОД: Тројца министри имаат роднини во МНАВ, реконструкција на упадот во контролата на летање

Премиерот Ковачевски во изјавите за случувањата во МНАВ коментираше дека контролата на летање станала како семејна фирма. Во тие изјави мислеше пред се на контролорите на летање од синдикатот.

КОД открива дека најмалку тројца министри имаат вработени роднини во МНАВ, а има и вработувања на повеќе членови од семејство на еден поранешен пратеник.

Во КОД вечерва и за тоа како изгледал упадот во МНАВ. Колку од учесниците во групата на Незири имале и претходни злоупотреби во контролата на летање. Што значи делото загрозување на бебзедноста на воздушниот сообраќај за што се осомничени 8-мина од кои тројца се во бегство. Емисијата КОД е во редовниот термин по вестите во  недела 19:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Епидемијата на колера им се заканува на милиони Јеменци

Дејан Дејан

Папата Франциск уште еднаш упати повик за мир на Блискиот Исток и Украина

Дејан Дејан

„Цвета“ бизнисот на криминалните банди со трговијата со оружје во Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе