Вести Македонија

Биковски: Упадот во Контролата на летање е како упад во хирушка сала за време на операција

Поранешниот капетан на Боинг 737, инструктор и испитувач Венко Биковски, во разговор за Телевизија Телма ситуацијата во Контрола на летање на скопскиот аеродром ја спореди со упад во една хируршка сала за време на операција, кога надворешните бактерии може да бидат смртоносни за пациентот.

Тој ја коментираше и изјавата на директорот на М-НАВ Хамиди кој инцидентот го нарече кошкање, а всушност според Биковски ситуацијата е крајно сериозна.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Нови лица и политички ветерани, во новата влада само три жени

Нови жртви во Грција, туристите бараат разладување во морето но, на сонце се издржува само половина минута

Дејан Дејан

Над 120 затруени со храна во Москва

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе