Емисии Не пропуштајте

„Заврти на Телма“-квиз на Телма – ОД ПОНЕДЕЛНИК ДО ПЕТОК ВО 17:10

Квизот „Заврти на Телма“ се враќа на фреквенцијата на Телма.

Со точни одговори на интересни и поучни прашања до награди за знаењето.

Квизот се емитува секој работен ден, трае 30-на минути и ќе се емитува веднаш по „Црвена линија“ во 17:00 часот.

Квизот е во живо со вклучување на играчи преку обичен телефон.

Водител на квизот е Тина Таутовиќ.

Правила за „Заврти на Телма“- секој работен ден од 17 часот на Телма

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

БАПТИСТ- сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе