Вести Македонија Топ вести

Таравари: ДУИ победува со помош на бандите

Додека е ДУИ е на власт, Македонија нема да оди напред на ниту едно поле, вели градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и генерален секретар на Алијанса за Албанците, кој гостуваше во утринска на Телма.

ДУИ победува со помош на бандите вели градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари и генерален секретар на Алијанса за Албанците, во Утринската на Телма. Тоа го знаат и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и е на штета на цела држава.

За новиот министер за здравство вели дека го познава. Тој е фантастичен како човек, вели Таравари, но не знам како ќе се снајде како министер, сепак додава дека треба да му се даде шанса.

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Палестина и Косово не се ист случај, Шпанија по признавањето на Палестина одговара за непризнавањето на Косово

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе