ПРЕГЛЕД на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 – 18.01.2018

[video width="720" height="576" mp4="http://telma.com.mk/wp-content/uploads/2018/01/Pregled-na-denot-2-18_01_2018.mp4"][/video] Видео преглед на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 - 18.01.2018  

Лазаров: Победите ни даваат уште поголема самодоверба

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. „Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна Гора....

Лазаров: Имаме старт од соништата

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. - Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна...

Не ја пропуштајте завршницата на првата фаза во Сплит и Пореч

Завршница на првата фаза во групите А и Б од натпреварите на Европското ракометно првенство во Хрватска. Домаќинот Хрватска и светскиот првак Франција се двете репрезентации кои го обезбедија местото...

Ристовски: Благодарност до сите навивачи, без нив ќе беше потешко

Голманот Борко Ристовски напоменува дека не е битно кој блескал, кој дал најмногу голови или кој имал клучна одбрана, најважно е дека Македонија победува и очекува уште подобри игри во...

Гонзалес: Јас сум задоволен, имаме максимални четири бода

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес очекувано беше среќен по триумфот против Црна Гора. „Јас сум многу задоволен, победивме на два натпревари и имаме 4 бода. Не започнавме добро во првото полувреме,...

Херојот Кузмановски: Секогаш ги слушам советите на постарите колеги

Играч на натпреварот беше Филип Кузмановски со пет погодоци и дефинитивно беше еден клучните во победата на Македонија. „Мислам дека почнавме во грч, но на полувремето ги поправивме грешките. Секогаш морам да...

Мора да биде драма: Македонија ја совлада Црна Гора за пласман во главната фаза

Македонија ја совлада Црна Гора со 29-28 во рамки на второто коло од Групата Ц и се пласираше во главната фаза од Европското првенство. Со вечерашната победа нашата селекција е...

Вујовиќ: Ако тие прават циркус од ракометот, зошто да не им се приклучам?!

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, по мечот со Германија им беше бесен на судиите и на новата технологија, па објасни и зошто влезе во теренот за да го брани пеналот...

Драма на натпреварот Словенија – Германија, која заврши со реми 25-25

Драма на натпреварот помеѓу Словенија -  Германија во рамки на 2.коло во групата Ц на Европското првенство во Хрватска. Напреварот делуваше како добиен за Словенците откако поведоа со 25-24 на...