ФФМ ЈА ИСПЛАТИ РЕКОРДНАТА ПРЕМИЈА ОД 500.000 ЕВРА НА ’’А’’РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на сениорите во групата од Лига на нации на Уефа. Раководството на ФФМ...

Челзи не може да регистрира нови фудбалери до јули 2020 година

Челзи заработи казна од ФИФА и во следните два трансфер периоди не смее да регистрира нови фудбалери. Премиерлигашот е суспендиран поради неправилности при ангажман на странски фудбалери под 18 години....

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на Европа

Најголемите фаворити за освојување на пехарот во Лигата на Европа се избегнаа меѓуебе во осминафиналето, што значи дека можеме да очекуваме спектакуларно четвртфинале, доколку резултатите одат според очекуваното. Челзи како...

Фудбалерките ги добија противничките во квалификациите за ЕП

Денеска со жрепка беа одредени групите за квалификациите за пласман на Европското првенство во фудбал за жени што ќе се одржи во 2021 година во Англија. Нашата женска селекција е...

Кедира на принудна пауза поради проблеми со срцето

Сами Кедира ќе биде надвор од тимот на Јувентус најмалку еден месец, откако медицинскиот тим на клубот утврдил дека Германецот има проблеми со срцето. Фудбалерот од средниот ред се пожалил...

Ракитиќ ја напушта Барселона: Следна дестинација – Интер

Интер идното лето можеби ќе го загуби Мауро Икарди, но италијанските медиуми тврдат дека клубот веќе е во напредни преговори да го доведе Иван Ракитиќ. Според „Газета дело Спорт“, преговорите...

Интер потврди дека Икарди глуми повреда

Од таборот на Интер очекуваат Мауро Икарди наскоро да се врати во составот, бидејќи ризикува да биде казнет. Откако му беше одземена капитенската лента, Аргентинецот не се појави на патувањето...

Димитриевски пред трансфер во Валенсија

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски на крајот од сезоната може да ја смени средината и кариерата да ја продолжи во Валенсија. Според некои медиуми во Шпанија клубот од...

Фирмино неизвесен за дуелот со Баерн

Во пресрет на дуелот со Баерн, менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп се соочува со нови проблеми околу составувањето на тимот. Поради вироза Роберто Фирмино го пропушти последниот тренинг и се...

ПАЛЕРМО СЕ ’’ИЗВЛЕЧЕ’’ ОД БАНКРОТ

Италијанскиот фудбалски клуб Палермо се спаси од банкрот и преселба во понизок ранг откако доби партнер во локалната фамилија Мири.Во соопштението на клубот од Сицилија ,претсeдателот Рино Фоски укажува дека...