ЈУНИОРИТЕ НА МАНЧЕСТЕР ГО ШОКИРАА ПАРИЗ,ПОРТО НА ПРОДОЛЖЕНИЈА ЈА СОВЛАДА РОМА

Манчестер Јунатед синоќа имаше неверојатна вечер на Паркот на Принцовите.Отпишаниот состав на Солскјер после првото осмифинално  соочување со Звездите на ПСЖ ,успеа да победи со 3-1 среде Париз и на...

Инфантино со тројно помала плата од Блатер

Светската фудбалска федерација во изминативе четири години бележи приход од 6,4 милијарди долари, а готовинските резерви во моментов изнесуваат 2,7 милијарди. Зголемениот приход е резултат на одржувањето на Светското првенство...

БЕЗ ГОЛОВИ НА ДЕРБИТО ЕВЕРТОН-ЛИВЕРПУЛ,СИТИ ЛИДЕР НА ПЛ

Евертон и Ливерпул одиграа 0-0 во Мерсисајд“дербито. Во  натпревар со огромно значење за Ливерпул,Евертон избори  реми на Гудисон Парк.Фаворитот преку Салах пропушти идеална шасна во 1.полувреме.Во вториот дел,Мане,Салах и Фирмињо...

ПАНДЕВ СО 400 НАСТАПИ ВО СЕРИЈА ’’А’’

Горан Пандев ,капитенот на македонската фудбалска репрезентација  влезе во одбрано друштво. Македонецот стана само шестиот странец  со 400 натпревари во Серија А и втор од активните покрај Самир Хандавиќ од...

Ѓорѓиоски и ФФМ обвинети за затајување данок – од Куќата на фудбалот остро демантираат

Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски од Финансиската полиција е обвинет за затајување данок и за фалсификување или уништување на деловни книги. Кривична пријава е поднесена и...

Заврши љубовта помеѓу Раниери и Фулам по само три месеци

Клаудио Раниери заработи отказ по само три месеци на клупата на Фулам. Италијанецот ќе му ја препушти позицијата на Скот Паркер, кој привремено ќе биде менаџер на тимот од „Крејвен...

УЕФА не простува валкани трикови: Суспензија од два меча за Серхио Рамос

Серхио Рамос заработи суспензија од два натпревари во Лигата на шампиони од УЕФА поради намерно добивање на жолт картон на дуелот против Ајакс во осминафиналето. Капитенот на „кралевите“ во 88-та...

Милевски повторно селектор на надежите: Верувам во момците и во мојата работа

Благоја Mилевски се враќа на клупата на младата македонска фудбалска репрезентација. Управниот одбор на Фудбалската федерација денеска повторно го назначи најуспешниот селектор и спогодбено го раскина договорот со досегашниот предводник,...

Кепа казнет со 225.000 евра

Кепа Аризабалага, голманот на Челзи, се извини за своето однесување во финишот од финалето на Лига купот против Манчестер сити Во 118-тата минута, Шпанецот одби да го отстапи своето место...

ФФМ ЈА ИСПЛАТИ РЕКОРДНАТА ПРЕМИЈА ОД 500.000 ЕВРА НА ’’А’’РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на сениорите во групата од Лига на нации на Уефа. Раководството на ФФМ...