ЈУВЕНТУС СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРД

Водечкиот Јувентус има  13 бодови  повеќе од Наполи  на 2-та позиција што е  најголема разлика во Серија А од 24.коло во сезоната 2006-07.Синоќа Наполи одигра 0-0  со Торино,второ реми по...

РЕАЛ,ТОТЕНХЕМ,СИТИ И РОМА СО ПРЕДНОСТ ЗА РЕВАНШИТЕ

Тотенхем на „Вембли“ во Лондон го совлада лидерот во Бундеслигата, тимот на Борусија Дортмунд со 3:0. Головите ги постигнаа: Сон,  Вертонген и Љоренте, сите во второто полувреме.И на дуелот на...

ИКАРДИ СМЕНЕТ ,ХАНДАНОВИЌ НОВ КАПИТЕН НА ИНТЕР

Мауро Икарди повеќе не е капитен на италијанскиот прволигаш Интер,објави клубот од Милано.На утрешното гостување кај Рапид Виена во Лига Европа,голманот  Самир Хандановиќ ќе биде замената за аргентинскиот напаѓач кој...

Сари останува менаџер на Челзи

По дебаклот во дуелот со Манчестер Сити, медиумите во Англија почнаа со шпекулации околу евентуалната смена на менаџерот на Челзи, Маурицио Сари. Сепак раководството на клубот од Стемфорд Бриџ ги...

Смена на судиите во Амстердам

На нешто повеќе од 24 часа пред одигрувањето на натпреварот меѓу Ајакс и Реал Мадрид, УЕФА реши да ги смени арбитрите што ќе ја делат правдата на дуелот во Амстердам....

Сала починал веднаш при падот на авионот во вода

Емилијано Сала починал веднаш при ударот на авионот во вода, откриваат истражителите по направената обдукција на телото. Фудбалерот беше пронајден во петокот во авионот две недели откако се струши во...

Официјално: Ремзи продолжува во Јувентус за плата од 20,8 милиони фунти

Фудбалерот на Арсенал, Арон Ремзи од следната сезона и официјално ќе го носи дресот на Јувентус, откако веќе потпишал преддоговор со италијанскиот гигант. Интересно е тоа што Велшанецот станува втор...

Нант си ги бара парите од Кардиф за трансферот на Емилијано Сала

Фудбалскиот клуб Нант ги побара парите од Кардиф по трансферот од 15 милиони фунти за Емилијано Сала, кој доживеа авионска несреќа. Аргентинецот беше на пат од Нант кон Кардиф по...

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА

Светската фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека сегашниот претседател на организацијата Џани Инфантино, ќе биде единствениот кандидат на претстојните претседателски избори, што треба да се одржат на 5 јуни 2019 година...

ЖОЗЕ МУРИЊО Е КАЗНЕТ СО ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР И ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

Жозе Мурињо се спогодил со шпанските власти за едногодишна затворска казна која нема да ја мине во затвор  туку ќе плати 2 милиони евра. Со оглед на тоа дека затворската...