ГЕНИЈ

Безнадежниот  талентиран писател Томас Вулф во 1929 година се запознава со угледниот издавач Максвел Перкинс и неочекувано добива шанса која ќе му го смени животот и ќе го направи неговиот...

ДОБРА НОЌ И СРЕЌНО

За да ги известат гледачите за фактите Едвард Мароу и неговите колеги ќе ги истражуваат лагите и паничната тактика која во педесеттите ја подготвува американскиот сенатор Џозеф Макарти. Политички трилер...

ЧЕЛИЧЕН ЧОВЕК

Кларк Кент е обичен новинар се до момент кога  е принуден да се соочи со своето вонземјанско потекл бидејќи генералот Зод ќе ја нападне Земјата. Тогаш младиот херој  Кент одлучува...

ГОДЗИЛА

Блокбастер со невидени специјални ефекти од најновата генерација за најстрашното чудовиште од филмскиот свет кое сега ќе го видите  уште поопасно, непредвидливо. Годзила! Режија: Герет Едвардс; Улоги: Арон Тејлор-Џонсон, Елизабет...

ТАЖНАТА ЈАСМИН

Се почнува како среќна љубовна приказна за џет-сетерката Јасмин. Но неверството на нејзиниот сопруг ќе ги смени нивните животи и животите на луѓето околу нив... Режија: Вуди Ален; Улоги: Алек...

МАКС СТИЛ

Макс Стил е приказна за тинејџерот Максвел Мекграт и неговиот пријател вонземјанин Стил, кои со спојување на нивната специјално турбо-енергетска моќ можат да го креираат сетилниот суперхерој Макс Стил. Режија:...

ПУКАЈ СЛОБОДНО

Мистериозниот Смит сосема случајно ќе налета на бремена жена која ќе ја одбрани од насилници и дури ќе и помогне да се породи. Набргу сфаќа дека мајката и бебето се...

НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА 5

Откако ЦИА ја згасна својата елитна организациј агентот Итан Хант и неговиот тим се во трка со времето  да ја сопрат новата глобална закана-„Синдикатот“ опасна мрежа на корумпирани предавници... Режија:...

ПОЧЕТНИЦИ

Еден млад човек е потресен од две сознанија од својот стар татко: дека има терминален рак и дека има млад љубовник. Филмот е добитник на наградата „Оскар“. Режија: Мајк Милс...

НИШТО НЕ Е КАКО ПРАЗНИЦИТЕ

Празниците се време да се биде со семејството,какво и да е тоа. Време да си ги кажете тајните, да бидете вистински благодарни, барем еднаш во годината бидејќи ништо не е...